Filtras
Keisti paieškos parametrus
Kelionių paketai
Vilnius
Lietuva
Kaunas
Vilnius
Estonia
Tallinn
Latvija
Ryga
Jau pasirinkta atstatyti
Tiksli data Išvykimo laikotarpis Visas mėnuo
7 - 10 n.
Papildomi parametrai
Kurortai
Pagrindiniai parametrai
Subjektyvus viešbučio vertinimas
visi
+
Maitinimo tipas
Kolekcijos ir filtrai
Daugiau parinkčių
Biudžetas
Kelionė sudėtis
Nuolaidos kodas
Nerodyti papildomų parametrų
Jau pasirinkta
Rasti žemėlapyje
Pradėkite vesti miesto ar viešbučio pavadinimą ir išsirinket vieną iš pasiūlytų variantų
Papildomi parametrai
Pagrindiniai parametrai
Subjektyvus viešbučio vertinimas
visi
+
Maitinimo tipas
Įvertinimas ne mažesnis nei
Tarifo tipas
Pasirinkimai
Daugiau parinkčių
Biudžetas
Nuolaidos kodas
Nerodyti papildomų parametrų
Žemėlapis

Ekskursijos Bulgarijos

 

Sofija

Sofija – ne tik Bulgarijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, tai ir vienas didžiausių visame Balkanų pusiasalyje bei vienas seniausių miestų Europoje.

Sofija įsikūrusi vakarinėje šalies dalyje greta vaizdingų kalnų, garsių savo karštaisiais mineraliniais šaltiniais. Šis miestas – svarbus šalies kultūrinis, mokslinis, administracinis, industrinis ir turistinis centras. Jo istorija skaičiuoja daugiau nei 7 tūkstantmečius. Būtent Sofijoje dar galima išvysti apie 250 svarbių istorinių paminklų, liudijančių trakiečių, Romos, Osmanų imperijos paliktus pėdsakus dabartinės Bulgarijos teritorijoje.

Viena įspūdingiausių Sofijos lankytinų vietų – Aleksandro Nevskio cerkvė, pastatyta tarp 1882 ir 1912 m. Kitas ne mažiau reikšmingas miesto simbolis – Šv. Sofijos cerkvė, pastatyta V amžiuje. Būtent ji XIV amžiuje davė vardą Sofijos miestui. Bojano cerkvė – dar viena garsi miesto šventovė, įtraukta ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šios cerkvės interjere saugomos freskos įvardijamos kaip „geriausias Rytų Europos viduramžių tapybos pavyzdys“.

Bulgarijos sostinėje veikia daugiau kaip 20 muziejų, labiausiai lankomi – Archeologijos muziejus ir Nacionalinė meno galerija. Sofijos cerkvėje yra nuotabus Vitošo parkas. Į kalno viršūnę Jūs galėsite pakilti lyno keliu.

Plovdivas - Bačkovo vienuolynas

Plovdivas – antras pagal dydį Bulgarijos miestas vidurio pietuose, prie Maricos upės. Miestas išsidėstęs Aukštutinės Trakijos žemumoje, vaizdingoje vietovėje ant septynių kalvų.

Senamiestis puikiai atspindi Plovdivo praeitį – čia galima išvysti trakų epochos įtvirtinimų, romėnų forumą Trimoncijų, Chisar Kapijaus vartus (II a.), Imareto (1445 m.) mečetę, kupolinę Džumos mečetę (XV−XVI a.), Konstantino ir Elenos soborą, Pilypo Makedoniečio II amfiteatrą, bulgarų renesanso gyvenamųjų namų ansamblius. Net 150 įspūdingų kultūros paminklų traukia turistus į miesto senamiestį. Ne veltui jis paskelbtas architektūriniu muziejumi.

29 km nuo miesto, vakarinėje Rodopo kalnų dalyje, ant Čepelare upės kranto įsikūręs 2-as pagal dydį ir svarbą (po Rilos) Bačkovo vienuolynas. Vienuolyną pastatė gruzinas Grigorijus Bakurianis dar 1083 metais. Iš pradžių tai buvo gruzinų vienuolių religinis centras. Vienuolyno cerkvė garsi savo freskomis, bet labiausiai traukia Dievo motinos ikona, kuri, manoma, yra stebuklinga. Be pagrindinės cerkvės vienuolyne yra dar dvi mažesnės – Šv. Archangelo (XIII–XIV a.) ir Šv. Mykolo (XIX a.). Iki mūsų dienų išliko nepaliesta tik dviaukštė kripta, būtent čia galima pamatyti senovines freskas, kurios yra laikomos vienais vertingiausių XI–XII a. stačiatikių meno kūrinių.

Rilos vienuolynas

Tai pats didžiausias ir svarbiausias vienuolynas, pati švenčiausia ir lankomiausia vieta Bulgarijoje. Rilos kalnuose, 1147 m aukštyje, nuostabios gamtos ir įspūdingų kalnų fone ryškiai švyti išskirtinio grožio didžiulis architektūrinis ansamblis. Vienuolyną X a. įkūrė vienuolis Ivanas Rilskis, vietinių pramintas Ivanu iš Rilos. Kaip atsiskyrėlis jis gyveno oloje netoli būsimojo vienuolyno vietos net dvylika metų, meldėsi ir mokė atvykstančius piligrimus. Po mirties stačiatikių bažnyčia Ivaną Rilskį kanonizavo ir paskelbė šventuoju, o pamaldūs piligrimai ir toliau traukia į Rilos vienuolyną. Marijos gimimo cerkvėje, pagrindiniame ir ryškiausiame vienuolyno pastate, ilsisi jo palaikai. Šios šventovės vidus taip pat išskirtinis – freskose pasakojama Bulgarijos tautos istorija, o nuostabūs medžio raižiniai ir auksinė siena pakeri grožiu.

Rilos vienuolyne saugoma daug nacionalinių Bulgarijos kultūros vertybių. Labai vertinga aukso ir sidabro dirbinių, monetų, ginklų, papuošalų ir kt. kolekcijos, saugomos vienuolyno muziejuje. Vienuolyno ansamblio svarbą liudija ir tai, kad 1983 m. jis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą.

Rupitė - Roženo vienuolynas - Melnikas

Bulgarijos pietvakariuose, netoli Petrič miesto, Kožucho vulkaninio kalno papėdėje yra Rupitė kaimas. Jis garsus tuo, kad čia gyveno, priiminėjo lankytojus ir buvo palaidota garsioji aiškiaregė Vanga. Būtent jos dėka kaime buvo pastatyta Šv. Petkos cerkvė. Rupitės prieigos garsėja dar ir nuostabia gamta, karštosiomis mineralinėmis versmėmis, kurių temperatūra siekia net iki 76 laipsnių karščio.

Roženo vienuolynas yra Bulgarijos pietvakarių dalyje netoli Graikijos sienos Pirino kalnuose. Nuo šio vienuolyno atsiveria neapsakomo grožio vaizdai į Pirino viršukalnes ir garsiąsias kreidines piramidines kalvas, kurios susidarė dėl molinio dirvožemio erozijos aplink Melniko miestelį.

Roženo vienuolynas – vienas iš nedaugelio puikiai išsilaikiusių ir beveik nenukentėjusių viduramžių bulgarų vienuolynų. Vienuolynas įkurtas 1217 m., tačiau jo pastatai statyti skirtingais laikotarpiais. Patys seniausi – vienuolių valgomasis, kripta ir keli ūkiniai pastatai (statyti dar prieš XVII a. vykusį gaisrą). Vienuolynas garsus gerai išsilaikiusiomis XVI–XVIII a. freskomis, piešiniais ant stiklo ir unikalia medžio drožyba.

Pirino kalnų papėdėje įsikūręs mažiausias Bulgarijos miestas – Melnikas. Jis turistus vilioja itin įdomia senąja architektūra, kreidinėmis piramidinėmis kalvomis ir vyndarystės tradicijomis. Tai miestas-architektūrinis draustinis, saugantis apie 100 ypatingų architektūrinių paminklų.

Rožių slėnis

Rožių slėnis („Rozova dolina“) – tai Bulgarijos regionas, įsispraudęs dviejų upių slėnyje, 710 metrų aukštyje ir nutolęs šiek tiek į pietus nuo didingos Balkanų kalnų grandinės. Šis regionas idealus auginti kvapnaus ekstrakto sklidinas rožes, nes jį gegužės ir birželio mėnesiais nuolat merkia šilti lietūs. Oro drėgmė ir padidėjęs debesuotumas padeda prailginti žydėjimo laikotarpį ir nuslopinti kvapniųjų komponentų išgaravimą. Įspūdingiausias metas Rožių slėnyje – gegužė. Tada pražysta rožės ir atrodo, kad visas slėnis virto viena kvapnia rožių jūra.

Jūsų laukia nepamirštama pažintis su legendiniu Stara Planina kalnu bei pasakiško grožio Rožių slėniu. Tai vietos, nusėtos trakų (vienos iš senovės europiečių civilizacijų) šventyklomis ir kapinėmis.

Aplankysime „Rožių muziejų“ Kazanlyk mieste, kur sužinosite rožių aliejaus gamybos paslaptis bei būsite supažindinti su rožių vandens distiliavimu.

Po pietų lankysime Šipkos šventyklą, Veliko Tyrnovo miestą. Tai antrosios Bulgarijos karalystės sostinė, kurioje apžiūrėsime viduramžišką pilį, įsikūrusią ant Caravec kalvos, ir amatininkų gatvelę Samovodskaja. Savarankiškai pasivaikštinėję po miestelį būsite pakviesti skanios vakarienės. Ekskursija užsibaigs spektakliu istorinės kalvos fone, skambant įspūdingai muzikai, žaidžiant įvairiaspalvėms ugnims, lazerių spinduliams ir gaudžiant bažnyčios varpams. Tokioje aplinkoje vyks pasakojimas apie didingą, pilną dramatizmo Bulgarijos istoriją. Po šaunaus vakaro sugrįšite į savo viešbučius.

Sozopolis ir Ropotamo upė

Uolėtame pusiasalyje 34 km piečiau nuo Burgaso įsikūręs nedidelis Sozopolio miestelis. Tai pati seniausia Apollonia-Ponitca kolonija, įkurta Mileto miesto graikų dar 610 m. pr. Kr. Ši kolonija pavadinta dievo Apolono garbei. Sozopolio miestas, įsikūręs Burgaso įlankos pietuose, šiandien turistus traukia ypatinga senamiesčio aura. Būtinai pasivaikščiosime po jį bei aplankysime vieną garsiausių Sozopolio miesto vietų, vadinamą „Pagalbos miestu“. Tai bažnyčių tinklas, ypatinga architektūra praturtinantis miesto portretą. Tarp daugybės bažnyčių išsiskiria Šv. Georgijaus bažnyčia, kur galima pamatyti Šventojo kryžiaus gabaliuką, šv. Jono krikštytojo bei šv. Andriaus palaikus, kurie buvo neseniai rasti vykdytų kasinėjimų metu Šv. Jono saloje. Dėl šių krikščioniškųjų relikvijų istorikai pavadino Sozopolį „Bulgarijos Jeruzale“.

Po pasivaikščiojimo laukia valandos trukmės jūrinis pasiplaukiojimas laivu aplink Šv. Petro ir Šv. Jono salas, iš kur atsiveria kvapą gniaužiantis panoraminis vaizdas. Šv. Jono saloje yra įsikūrusi didžiausia sidabrinių žuvėdrų kolonija.

Pietausime laive ir tęsime ekskursiją laivu Ropotamo upe, tekančia per gamtos rezervatą, esantį 20 km į pietus nuo Sozopolio. Čia auga 100 augalų rūšių, įtrauktų į Bulgarijos Raudonąją knygą, gyvena daugybė vėžlių, daugiau nei 250 rūšių paukščių, iš kurių 71 rūšis įtraukta Bulgarijos Raudonąją knygą. Įspūdingiausias reginys – Ropotamo upės žiotys, kur siaura upė staiga pereina į bekraštę jūrą.  

Nesebaras

Tai vienas patraukliausių Bulgarijos miestelių. Senasis Nesebaras įsikūręs ant mažos, uolingos salos už 37 km į šiaurės rytus nuo Burgaso. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, įkurtas uolėtoje Juodosios jūros pakrantėje jau prieš 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983-ųjų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą.

Laukia smagus pasivaikščiojimas po Nesebarą, garsų Bulgarijos atgimimo architektūra, siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis ir ankstesnių epochų tautų (trakų, graikų, romėnų, bizantiečių ir bulgarų) radiniais. Ekskursijos metu susipažinsime su senovine Nesebaro miesto namų architektūra ir krikščioniškomis V–ХIV amžiaus bažnyčiomis. Apsilankysime Šv. Stepono bei Šv. Spaso bažnyčiose. Po skanių pietų Jūsų laukia laisvas laikas.

Nacionalinis Bulgarijos vakaras

Norint pažinti šalį būtina paragauti jos nacionalinių patiekalų, paklausyti liaudies dainų ir susipažinti su tradiciniais senaisiais šokiais. Būtent tai ir darysime nacionalinio Bulgarijos vakaro metu. Jūsų lauks gardi bulgariška vakarienė nacionaliniame „Košarite“ restorane bei turininga folklorinė programa: uždegantys energingi šokiai, melodingos dainos, trumpa pažintis su vestuvių tradicijomis, konkursai ir prizai. Nenustebkite, kai būsite pakviesti bendram šokiui horo. Vakaro kulminacija – basų nestinarų šokis nestinarstvo ant karštų žarijų. Šį šokį galite pamatyti tik Bulgarijoje, niekur daugiau pasaulyje jis nešokamas.

Varna

Šis miestas gali pasigirti tūkstančio metų istorija. Pradžioje tai tebuvo nedidelė žvejų gyvenvietė, įkurta Trakijos genties atstovų, o VI amžiuje prieš Kristaus gimimą čia jau puikavosi graikų polis Odessos. Šiandien tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas, dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Pramoninis miesto veidas neprimena įspūdingos istorijos, todėl jos turistai ieškoti traukia į muziejus. Vienas iš jų susijęs ir su Lietuva – Varnoje kadaise gyveno Jonas Basanavičius, įkūręs iki šiol veikiantį Medicinos istorijos muziejų.

Pažintį su Varnos miestu pradėsime netikėtai – nuo talentingų delfinų ir jų trenerių pasirodymo Varnos delfinariume. O po to Jūsų lauks panoraminė miesto ekskursija, pažintis su Šv. Uspenije Bogorodično katedra – antrąja pagal dydį katedra Bulgarijoje. Kartu pasižvalgę po miestą, vėliau turėsite laisvo laiko suvenyrų paieškai bei klaidžiojimui po senamiestį. 

Kruizas jachta (dieninė programa)

Lengvas ir neskubus pasiplaukiojimas palei vaizdingas rytines Bulgarijos pakrantes – puiki galimybė praleisti dieną kitaip. Pažvelkite iš kitos pusės į Bulgarijos pajūrį – ne iš paplūdimio į jūrą, o iš jūros į smėlėtus ir uolėtus krantus. „Ali Baba“ laivas plukdys Jus palei pakrantę, o žvalgydamiesi nuo laivo denio mėgausitės poilsiu bei smagia nuotaikinga programa. Turėsite progą pasimaudyti, tad nepamirškite maudymosi kostiumų. Atsigaivinti karštą dieną galėsite skaidriuose Dylboko įlankos vandenyse. Po maudynių laive bus patiekti skanūs ir sotūs pietūs. 

Balčikas ir naktinis kruizas jachta

Balčikas – nedidelis miestas, bet garsėja dideliame botanikos sode įkomponuotu unikaliu renesanso, gotikos ir rytietiško stiliaus architektūriniu ansambliu – buvusios Rumunijos karalienės Marijos rezidencija. Tad nuo jos ir įspūdingo Botanikos sodo pradėsime pažintį su Balčiku. Sode galima būtų praleisti ir visą dieną grožintis gėlėmis, išmoningomis augalų kompozicijomis ir nuo kalno atsiveriančiais jūros bei miestelio peizažais. Beje, šiame sode yra daugiau nei 3000 augalų rūšių bei viena gražiausių ir didžiausių Europoje kaktusų alėja. Po pasivaikščiojimo iš Balčiko miesto išplauksime jachta „Ali Baba“ į naktinį pasiplaukiojimą jūra. Laive gardžiuositės vakariene bei linksminsitės diskotekoje su gėrimais pagal „viskas įskaičiuota“ sistemą.  

Safaris džipais

Žalios žalios gražuolės Varnos apylinkės bėgs pro džipo langus, kaip ir nedidukai spalvingi kaimai, nuostabaus grožio ežerai ir jų pakrantės. Diena prabėga nejučia, o pačių įvairiausių įspūdžių pilnos akys: gražuoliai vienuolynai, pažintis su vietiniais amatais ir „naminukės“ gamybos procesu, naminių gyvulių ferma, puikūs peizažai. Į viešbutį grįšite pavargę, bet laimingi, išvydę Bulgariją iš labai arti ir be jokių pagražinimų.

Kelionė džipu prasidės nuo Jūsų viešbučio! Pirmoji stotelė bus prie šaltinio, esančio netoli „Aladža“ vienuolyno. Po saugos instruktažo vyksime į Kičevo kaimą, vėliau į Dolišče kaimą, kur sustoti ypač svarbu, nes bus demonstruojamas „naminukės“ aparatas. Toliau maršrutas drieksis siaurais miško takeliais link Šv. Marinos vyrų vienuolyno. Vienuolyne būsite supažindinti su vienuolyno atsiradimo legenda, atsigersite gydančio vandens iš vienuolyne esančio šaltinio.

Vėliau leisimės į kelionę ežerų link. Nikolajevka apylinkėse, garsėjančiose savo nuostabaus grožio ežerais, turėsite puikią galimybę pasigrožėti retomis vandens paukščių rūšimis. Suvorovo mieste stabtelėsite ir galėsite ne tik išvysti, bet ir aplankyti vienintelę miesto mečetę, kurios kupole matomas kryžiaus simbolis. Išgirsite šios mečetės statybų legendą.

Pietų pertrauka su sočiais firminiais bulgariškais pietumis, nemokamais gaiviaisiais gėrimais ir alumi, senųjų amatų demonstravimu, baseinu, vaikų žaidimų aikštele, žvejyba, šaudymu iš pneumatinio ginklo ir kitomis pramogomis.

Po pietų laukia sunkiai įveikiamas kelias Prosečen ir Banovo kaimų pakraščiais. Pateksime į vaizdingą vietovę, iš kurios matysis Varnos miestas bei Varnensko ežeras. Dar viena svarbi pažintis laukia su šalies naminių gyvulių ferma, kurioje auginamos ne tik bulgariškos veislės avys, arkliai ir šunys, bet ir gaminama avių pieno brinza.

Jei norėsite vairuoti, būtinai turėkite galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Stambulas

1 arba 2 dienų kelionė autobusu.

Stambulas žavi kontrastais – vis dar spinduliuoja rytietišką žavesį, bet jau su vakarų pasaulio inkliuzais, klaidina dulkėtų ir purvinų gatvelių labirintais ir spindi prašmatnių vitrinų paveikslais, didžiuojasi stulbinančio grožio senosios architektūros paminklais ir liūdina šalia merdinčiais apleistais kvartalais, dieną pilnais minios šurmulio, mašinų pypsėjimo, prekiautojų riksmų chaoso, ir drauge stebinantis lyg išmirusiu vėlyvo vakaro senamiesčiu. Matyt, pati geografinė vieta užkodavo kontrastingą dvilypį miesto charakterį. Jis lyg tiltas plyti tarp Europos ir Azijos, abipus Bosforo sąsiaurio ir Marmuro jūros, Auksinio rago įlankoje.

Ekskursijos metu išvysite didingą Šv. Sofijos bažnyčią su retomis freskomis, senovinį hipodromą, Žydrąją mečetę, išdabintą baltai mėlynomis plytelėmis, taip pat „Topkapi“ rūmus, į kuriuos dar praeitame amžiuje tiek Europa, tiek Azija žiūrėjo kaip į „veikiantį ugnikalnį, pavojingą visam pasauliui“.

Papildomai Jums bus pasiūlyta ekskursija „Azijos pakrantė“, kurios metu plaukiosime Bosforo sąsiauriu ir grožėsimės apylinkėmis. Ekskursija baigiama didžiulio „Kapaly Čaršy“ turgaus lankymu.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku